Ви увійшли як Гість • Група "Гости"Вітаю Вас Гість • Мій профіль • Реєстрація • Вихід • Вхід • RSS
Субота, 18.5.2024
Головна » 2014 » Квітень » 07
Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці                                                                                                           

Благовіщення Пресвятої Богородиці

     Християнське свято, яке відзначають 25 березня (7 квітня за н. ст.). Належить до дванадесятих свят. Свято встановлено на честь повідомлення Діві Марії через архангела Гавріїла "благої вісті" (звідси назва свята) про народження в майбутньому у неї Божого Сина, який стане Рятівником людства. У руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення. А ще Благовіщення дає початок цілому ряду таїнств у житті Ісуса Христа і Діви Марії.

       Святкування Благовіщення встановлене церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва. Крім того, Святі Отці Церкви пояснюють дату Благовіщення ще й тим, що Бог сотворив чоловіка в день 25 березня. Крайні строки, з якими збігається Благовіщення, – четвер 3-го тижня Великого посту та середа Пасхального тижня (за Юліанським календарем). Відповідно до значення цього дня церковне святкування Благовіщення не відміняється, навіть якщо свято припадає на Великдень; піст заради нього послаблюється. У залежності від часу, свято може тривати 3 дні або 1 день.................

 

                                                                                                                    

Переглядів: 464   |  Автор: hram_sv_voskr   |  Дата: 07.04.2014 

Розклад Богослужінь на квітень місяць.                                                                                                           

Розклад Богослужінь на квітень місяць.

5.04-Акафіст до Пресвятої Богородиці о 8–30 год.

6.04-Божествина літургія о 9–00 год.

6.04 – Вечірня о 17- 00  год .

7.04- В Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, відслужиться святкова Літургія о 9-00 год.

12.04- Лазарева субота Літургія о 9–00 год.

12.04 - Вечірня о 17–00 год.

13.04 – Вхід Господній в Єрусалим (вербна неділя) Святкова літургія о 9–00 год. Після літургії освячення верби.

17.04 – Великий четвер Читання страсних 12  Євангель  о 17–00 год.

18.04 – Велика п’ятниця . Винесиння Плащаниці о 12-30 год.

19.04- Читання Книги діянь о 22-00 год. Відправа полуночниці о 23.-30 год. Початок Пасхального святкового богослужіння з 12-00 год до 04-00 год.

Освячення пасок з 04-00 год до 6- 30 год.

21.04– В храмовий святковий день  відслужиться Святкова літургія о 10-00 год. 

                                                                                                                    

Переглядів: 321   |  Автор: hram_sv_voskr   |  Дата: 07.04.2014 

Свято Вербна неділя                                                                                                           

 

Свято Вербна неділя 

  Вербна неділя — велике християнське свято у неділю Вербного тижня, перед Великоднем.

   Народні назви – Вербна неділя (Квітна, Шуткова, Баськова, Пальмова неділя, Неділя ваїй).

     Це велике свято у християнському році відноситься до числа дванадесятих. Його виникненню послужили біблійні оповіді: Ісус в’їжджав до Єрусалима на ослі, люди встеляли йому шлях пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя.

   Євангелист Матей (Матвій) так описує Вхід Господній до Єрусалима:
А коли наблизились до Єрусалиму, прийшли вони у Витфагію, коло гори Оливної. Тоді послав Ісус двох учнів, сказавши до них: “Ідіть у село, що перед вами; відразу ж знайдете прив’язану ослицю й осля з нею; відв’яжіть і приведіть до мене. А як хтось скаже вам щось, ви відповісте, що Господь їх потребує, але він незабаром поверне їх назад.” Сталось це, щоб збулося слово пророка, який говорив: “Скажіть дочці сіонській: Ось цар твій іде до тебе; лагідний і верхи на ослиці, – на осляті, синові підяремної.” Учні ж пішли і зробили так, як Ісус звелів їм: привели ослицю та ослятко, поклали на них одяг й Ісус сів на неї. Народ же, якого було багато, простеляв свою одіж по дорозі, а інші зрізували з дерев гілки і розкладали по дорозі. Люди, що йшли перед ним і ззаду, кликали: “Осанна Синові Давида! Благословен той, що йде в ім’я Господнє, осанна на висоті!” І коли він увійшов у Єрусалим, заметушилося все місто, питаючи: “Хто це такий?” Народ же казав: “Це пророк, Ісус із Назарету в Галилеї.” Ісус увійшов у храм і вигнав усіх, що продавали й купували в храмі; перевернув столи міняйлів, а й ослони тих, що продавали голубів, і сказав їм: “Написано: Дім мій домом молитви буде зватись, – ви ж чините з нього печеру розбійників.” І підійшли до нього в храмі сліпі та кульгаві, і він зцілив їх. Первосвященики ж та книжники, побачивши чуда, які він творив, і дітей, що кричали в храмі: “Осанна Синові Давида!” – обурилися і мовили до нього: “Чуєш, що оці кажуть?” А Ісус відповів їм: “Атож, хіба ви ніколи не читали: Устами немовлят та ссущих ти вчинив собі похвалу.” І покинувши їх, вийшов з міста у Витанію і там заночував”.
    У цей день Церква згадує царське прославляння Ісуса Христа перед Його хресною смертю для того, щоб показати, що страждання Спасителя були добровільні..........

 

                                                                                                                    

Переглядів: 487   |  Автор: hram_sv_voskr   |  Дата: 06.04.2014